Sylwester 2019

Pierwsze sekundy 2019 roku z aparatem w ręku na dachu Zabrzańskich Biskupic. Tego sylwestra spędziłem na tzw „piaskowni” czyli w pobliżu ostatniego czynnego mostu zrzutowego „Wojciech” Kolei Piaskowej Kotlarnia. Miejsce urokliwe z unikalną konstrukcją techniczną. Jest to ostatni most zrzutowy dla pociągów z piaskiem KP Kotlarnia. Cały skład wjeżdża na most i odpowiednia konstrukcja powoduje że wagony się otwierają i wysypuje się z nich piasek który spada do silosów skąd jest ładowany na ciężarówki. To ostatnia taka czynna konstrukcja na Śląsku.

Z drugiej strony rozciąga się przepiękny widok na moje Biskupice. Miejsce to jest położone dość wysoko nad ulicą Drzymały. Miejsce ma jedną wadę, jest oddalone dość znacznie od zabudowań Biskupic. Gdyby tak było ze 150 metrów bliżej było by idealne. Ale nie ma co narzekać.

W ubiegłym roku hałda w tym piaskowania a za rok może lądowisko helikopterów na SOR 😀 😀

Kilka zdjęć z wypadu w ten sylwestrowy wieczór. Nie wszystko wyszło mi tak jak bym chciał. Większość zdjęć ruszona. Rok temu miałem za długi czasy naświetlania, w tym czasy były ok natomiast zdjęcia są trochę nie ostre.

Może za rok znajdę miejscówkę gdzie zagra wszystko. Takie miejsce się buduje na Biskupicach i może uda się tam dostać.

Na koniec życzę wszystkim najlepszego w nowym 2019 roku

Dodaj komentarz

Close Menu